Auta elektryczne przyszłości

Auta elektryczne przyszłości

Jeszcze do niedawna wyśmiewane, dziś nazywane są autami przyszłości. Segment samochodów elektronicznych w ostatnich latach rozwija się bardzo szybko i zgodnie z zapowiedziami ekspertów nie zamierza się zatrzymywać. Nic więc dziwnego, że niemal wszyscy czołowi producenci samochodów marzą, aby w ich stajni znalazł się i ten napędzany na prąd. O krok dalej w tych marzeniach poszła marka Hyundai Motor Group, która w 2020 roku na rynek wprowadzi nowe modele z napędem zelektryfikowanym.

Przyszłość elektronicznego napędu

Specjaliści i eksperci motoryzacji są pewni, że elektroniczny napęd prędzej czy później (ale raczej prędzej) zastąpi ten tradycyjny i dobrze nam znany. Świat przygotowuje się do tego od dawna. Współczesne rządy wprowadzają coraz ostrzejsze restrykcje dotyczące norm emisji CO2. Wyśrubowane normy w tym zakresie sprawiają, że wiele tradycyjnych samochodów już teraz nie może im sprostać. O wiele lepiej z nimi radzą sobie pojazdy z elektronicznym napędem. Ich siłą jest więc przyjazność środowisku naturalnemu. Nic więc dziwnego, że branża motoryzacyjna przychylnym okiem patrzy na ten segment pojazdów. Przez ostatnie lata pojawiło się wiele nowych modeli z napędem elektrycznym, ale to właśnie 2020 rok ma obfitować w premiery u topowych marek.

Nowości z rynku samochodów elektronicznych

Na 2020 rok przewidzianych jest wiele premier. Swoje nowości zapowiadają takie marki jak BMW, który zamierza przedstawić iX 23, Skoda (nowością będzie model Citigo iV), Volkswagen z ID.3, Honda ze swoim modelem E, Mazda (model MX-30), Opel (Corsa-e), Peugeot (model e-208), Audi (e-tron GT), Porsche (model Taycan), Volvo (Polestar 2). Wszystkie te modele Są bezpieczniejsze i bardziej ekologiczne od swoich poprzedników. Na premiery wielu fanów motoryzacji, a nawet zwykli eko- Kowalscy czekają więc z niecierpliwością.

Ostatnie słowo należy do Hyundaia

Nowości w zakresie samochodów z napędem elektronicznym spodziewać można się też od marki Hyundai. Bieżący rok marka zamierza podporządkować dalszemu rozwojowi projektów mobilnej przyszłości. Ma to umocnić jej pozycję lidera w dziedzinie samochodów elektronicznych. Na rok 2020 zaplanowała kilka ważnych premier światowych. Nowe modele dotrą też do Polski. Będzie można z nimi zapoznać się na stronie: https://nawrot.hyundai.pl. Warto tu podkreślić, że w bieżącym roku Hyundai Polska wprowadzi na rynek najwięcej nowych lub odświeżonych modeli w całej swojej historii. Nowości pojawiają się w różnych segmentach.

Co nowego przygotował Hyundai?

Liczba modeli Hyundai, która wejdzie na rynek w 2020 roku, jest imponująca. Rok premier rozpocznie i10 Nowej Generacji. Kolejną premierą, która wzbudza niemałe emocje jest i20 Nowej Generacji, czyli model projektowany zgodnie z językiem Sensuous Sportiness. Dalsze nowości to modele: i3 (w edycjach Hatchback N Line, Wagon N Line) i Santa Fe. Wszystkie te modele są ciekawymi opcjami dla wielbicieli ekologicznych aut. Będą one stanowić ciekawą alternatywę dla kultowego samochodu z napędem elektronicznym, czyli modeli KONA w wersji Hybrid i Electro.

Comments are closed.

Secured By miniOrange