Co mówi ranking o szkołach jazdy

Co mówi ranking o szkołach jazdy

Jedziemy po prawko

Wybór szkoły jazdy, zwłaszcza w dużych miastach, takich jak Wrocław, gdzie są dziesiątki, a może setki ofert ośrodków szkolenia kierowców, jest trudny. Dla wielu z nas kluczową rolę odgrywa cena, dla innych opinie znajomych, a jeszcze inni zwracają uwagę na opcje kursów- standardowy/przyspieszony/ weekendowy. Przede wszystkim jednak warto kierować się wskaźnikiem zdawalności danej szkoły, które publikowane są przez WORD-y w każdej części Polski, w formie rankingu.

Aby znaleźć takie informacje, wystarczy poprosić o pomoc wszechwiedzące wyszukiwarki- po wpisaniu frazy „prawo jazdy Wrocław ranking” ukaże się odnośnik do strony, na której znajdziemy informacje na temat zdawalności kursantów, szkolonych przez konkretne ośrodki. Podany wskaźnik w procentach pokazuje, jaka część kursantów pozytywnie zdaje prawo jazdy we Wrocławiu. Ranking obejmuje obie części- teoretyczną i praktyczną i traktuje je jako całość- oznacza to, że pod „zdawalnością” należy rozumieć te osoby, które otrzymały uprawnienia do prowadzenia samochodu.

Dokument, który przedstawia wyniki, zwykle podzielony jest na kilka części, w zależności od liczby przeprowadzonych egzaminów w danej szkole nauki na prawo jazdy we Wrocławiu. Ranking dzieli się na grupy pod względem ilości skierowanych kursantów w ciągu minionych sześciu miesięcy. Pierwsza grupa, to szkoły jazdy, z ramienia których do egzaminów przystąpiło ponad 200 kandydatów, druga grupa to ośrodki, których liczba kursantów waha się od 100 do 200, trzecia od 50 do 100 i ostatnia, poniżej 50 kursantów.

Ranking mówi nie tylko o tym, jak duża jest zdawalność, ale daje informację o tym, jak bardzo rozbudowane są szkoły jazdy. Jeśli zależy nam na indywidualnym podejściu instruktora do nas, lepszym wyborem będzie szkoła jazdy na pierwszym miejscu w grupie, w której liczba kursantów podchodzących do egzaminu jest poniżej 50. Jeśli mamy już pojęcie o podstawach prowadzenia samochodu, a zależy nam na niższej cenie i minimum formalności (zwykle te opcje są dostępne w większych ośrodkach) warto zapisać się do szkół, które wręcz masowo wysyłają kandydatów na egzaminy i są na samej górze rankingu.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Secured By miniOrange