Co wtedy, gdy ma się alergię na koty?

Kocia alergia

Sierść królików, świnek morskich, psów, szczurów czy też kotów należy do jednych z największych alergenów. Jednak to nie ona sama jest powodem reakcji alergicznej, jednak substancje, które u tych zwierząt wydzielane są wraz ze śliną, moczem, także pochodzą one z ich gruczołów łojowych. W przypadku kotów, którym przyjrzymy się tutaj nieco bliżej, największym winowajcą jest tak zwane białko Fel d 1, które jest produkowane przez gruczoły ślinowe i łzowe. W trakcie swojej toalety kot przenosi je na sierść oraz naskórek, a tym samym też pojawia się ono w powietrzu, gdyż u większości ras kotów jest ona bardzo lekka, a potem już trafia do układu oddechowego człowieka i alergia gotowa. Gdy pojawiają się alergie, wówczas często wyrzuca się kota z domu lub też przenosi się go do innego, jednakże są też inne sposoby na to, aby połączyć swoją miłość do zwierząt z alergią na nie i wcale nie oznacza to odczulania, łykania jakichś leków, ale po prostu związane jest to z zakupem odpowiedniego zwierzęcia.

Czy zatem istnieje kot dla alergika? Jak najbardziej, ale nie będzie to zwykły dachowiec, jednak już kot, którego sierść posiada całkowicie inną budowę. Idealny kot dla alergika to taki, który ma sierść gęstą, twardą lub też w ogóle jej nie ma jak na przykład rasy sfinks. Doskonałymi kotami dla alergików są między innymi devon rex oraz cornish rex, a także koty syberyjskie. To one cieszą się dużym powodzeniem oraz zakupienie ich w Polsce nie stanowi większego problemu, ale oczywiście trzeba przygotować się na większy wydatek, ponieważ średnio trzeba płacić za nie od dwóch tysięcy złotych.

Niemniej jednak to doskonałe koty dla alergików! Warto zatem poświęcić czas na to, aby przyjrzeć się nieco bliżej kwestiom związanym z alergiami oraz z kotami. Posiadanie alergii wcale nie będzie wiązało się z koniecznością odseparowania się od kotów na resztę swojego życia. Zakupienie kota o określonej rasie będzie w tym przypadku najlepszym rozwiązaniem, co prawda dość drogim, niemniej jednak godnym polecenia!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Secured By miniOrange