Ekskluzywna restauracja podróżnicza we Wrocławiu

Ekskluzywna restauracja podróżnicza we Wrocławiu

Któż z nas nie marzy o dalekich podróżach, o poznawaniu egzotycznych kultur, podziwianiu monumentalnych zabytków dawno minionych cywilizacji? Niestety z różnych względów nie dane nam są takie podróże, tak często, jak byśmy sobie tego życzyli. Dlatego szukamy miejsc, które chociaż na chwilę pozwolą nas przenieść w ten klimat i atmosferę.

Takim miejscem jest właśnie restauracja podróżnicza, lokal o specyficznym klimacie i wystroju, gdzie zarówno charakter wnętrza, jak i serwowane dania są podróżą w obce krainy. Restauracja podróżnicza powinna mieć właśnie to coś, co przeniesie nas w odległe miejsca i kultury.

Podróż po kubkach smakowych

We Wrocławiu istnieje kilka takich miejsc, ale z pewnością najbardziej znaną i lubianą jest restauracja „Pieprz i Wanilia”. Nazwa wiele mówi, bowiem odnosi się do cyklu programów podróżniczych w TVP, które swego czasu uchodziły za kultowe. Program prowadził nieodżałowany Tony Halik oraz Elżbieta Dzikowska. Mało kto wie, że wcześniejsze nazwy programu „Pieprz i Wanilia” nosiły miano: „Tam, gdzie pieprz rośnie” oraz „Tam, gdzie rośnie wanilia”. Była to swoista relacja z egzotycznych podróży dwójki prowadzących okraszonym ich cennym komentarzem.

Do tego niezapomnianego klimatu stara się nawiązać sama restauracja, w czym próbuje pomóc sama współautorka „Pieprzu i Wanilii” – pani Elżbieta Dzikowska, częsty gość, patron i natchnienie lokalu. Zaglądając do restauracji podziwiać możemy liczne ciekawe fotografie podróżnicze autorstwa pani Elżbiety, które nadają wnętrzu niepowtarzalny klimat.

W restauracji działa również klub podróżnika i organizowane są rozmaite imprezy tematyczne, m.in. niedawno odbyty „Relaksacyjny koncert himalajskich gongów” czy „Taneczna Muzyka Różnych Kontynentów”. Imprezy te wzbogacają specjalnie na tą okazję przyrządzone egzotyczne potrawy z odległych zakątków świata. Restauracja aranżuje też często spotkania z wielkimi podróżnikami, połączone z pokazami pamiątek i fotografii z podróży.

Z pewnością lokale o profilu podróżniczym to coś, co pozwoli nam przenieść się myślami w dalekie miejsca i choćby przez chwilę zakosztować egzotycznej atmosfery. Jeśli więc nie mieszkacie blisko Wrocławia, śmiało odwiedzajcie podobne miejsca, zakosztujcie smaku przygody. Więcej o restauracjach podróżniczych w artykule Restauracja podróżnicza – smak przygody

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Secured By miniOrange