Gogle i ich zalety

Gogle i ich zalety

Jazda na nartach w naszym kraju jest bardzo popularna. Jednak wielu naszych rodaków dopiero się uczy i zwraca uwagę na te kwestie, które okazuje się, że są jednak bardzo ważne i jako priorytetowe powinno się je traktować. Na pewno takim istotnym elementem będzie wyposażenie. Warto mieć dobry sprzęt, który sprawi, że jazda na nartach będzie jeszcze przyjemniejsza. Dodatkowo dobry sprzęt będzie gwarantował nam również należyty komfort i bezpieczeństwo w trakcie jazdy. To również powinno być dla nas istotne i musimy tą kwestię brać pod uwagę. Jak więc skompletować sprzęt na narty i dlaczego pośród tych ważnych elementów są gogle?

Gogle – wybierz dobry sprzęt

W trakcie jazdy na nartach na naszej głowie obowiązkowo musi pojawić się kask. To element, który jest niezbędny, jeśli w ogóle myślimy o bezpiecznej jeździe i chcemy dbać o to co będzie się z nami działo w trakcie szusowania na nartach. Jeśli nie lekceważymy bezpieczeństwa nie zlekceważymy również kasku na głowie w trakcie jazdy na nartach. Obok tego takim ważnym, istotnym elementem są również gogle na naszych oczach. Teoretycznie może nie wpływają one bezpośrednio na bezpieczeństwo, ale już pośrednio w naszym przekonaniu są takim elementem, który może mieć znaczenie i decydować o tym czy jazda będzie bezpieczna. Dlaczego tak się dzieje?

W trakcie jazdy na nartach nawet takiej amatorskiej, początkującej będziemy nabierać prędkości. Niestety razem z tym pojawi się pęd powietrza, jak to w tym okresie roku będzie to powietrze zimne. Dlatego nie ma się co dziwić, że jednak trzeba się na to odpowiednio przygotować. A nasze oczy na pewno nie będą miały komfortowych warunków, gdy będzie uderzać w nie strumień zimnego powietrza. Tutaj odezwie się odruch obronnych naszych oczu i zaczną się one zamykać.

Dlatego właśnie tak istotną kwestią będzie dobre przygotowanie się do jazdy na nartach właśnie poprzez założenie gogli ochronnych. Jeśli ktoś będzie się na nie decydował ma gwarancje, że to zimne powietrze zatrzyma się na goglach, a my w trakcie jazdy będziemy mieli doskonały widok na to co dzieje się na stoku. Brak gogli sprawi, że nie będziemy tych wydarzeń na stoku kontrolować i bardzo szybko można wtedy doprowadzić do różnych kolizji. A tego jednak będziemy chcieli unikać. Nie ma się więc co dziwić, że sytuacja nie jest komfortowa, gdy na oczach nic nie ma i mroźne powietrze będzie je drażnić.

Wybór gogli

Decydując się na jazdę na nartach warto postawić na dobry sprzęt. Jeśli chodzi o gogle oczywiście musimy się zastanowić jaka estetyka będzie nam odpowiadać, gdy chodzi o przejrzystość i kolor znajdującej się na oczach szybki. Od strony praktycznej liczy się właśnie przejrzystość a poza nią również kwestia odpowiedniego dopasowania gumy do naszej głowy. Musi być to elastyczny element, który jednak nie będzie się odpinał w czasie jazdy. Chodzi o to, by guma solidnie trzymała gogle na naszych oczach, wtedy będzie to propozycja udana. Dobre gogle prawdopodobnie nie będą tanie, ale jest to taki wydatek, z którym trzeba się pogodzić, jeśli chcemy mieć dobry sprzęt na narty.

Comments are closed.

Secured By miniOrange