Hobby

Hobby

Mężczyźni oprócz nauki, pracy, dbania o rodzinę, potrzebują mieć różnorodne hobby. Hobby jest czymś co sprawia, że możemy się wyciszyć, zapomnieć o problemach dnia codziennego. Dzięki hobby rozwijamy swój umysł, wypełniamy pustkę, sprawiamy sobie przyjemność.  Hobby nie musi być poważne. Czasami mówi się, że mężczyźni są jak dzieci. I to prawda – SĄ. Na tym blogu poznasz wszystko odnośnie Hobby i nie tylko.

Rowerem po Wrocławiu

Posted by on Wrz 10, 2017 in Hobby, Sport | Możliwość komentowania Rowerem po Wrocławiu została wyłączona

Rowerem po Wrocławiu

Jeśli myślicie o aktywnym sposobie spędzania czasu na pewno warto będzie pomyśleć o rowerze. Obecnie w naszym kraju staje się on coraz bardziej popularnym sposobem na spędzanie wolnego czasu, dlatego nie powinno być zdziwienia, że pojawiają się również coraz liczniej trasy rowerowe znajdujące się w stolicy Dolnego Śląska oraz w jego okolicy. Jeśli mamy jakiś wolny weekend to bez wątpienia warto wybrać się na rower, a pod Wrocławiem mamy sporo tras, które nie będą zbyt trudne nawet dla rowerzystów, którzy jednak są aktywni dość rzadko. (więcej…)

Wędkowanie we Wrocławiu?

Posted by on Wrz 10, 2017 in Hobby, Wędkarstwo | Możliwość komentowania Wędkowanie we Wrocławiu? została wyłączona

Wędkowanie we Wrocławiu?

Może się pojawić pytanie czy we Wrocławiu można łowić ryby. Jeśli zerkniemy na statystyki będziemy mogli zobaczyć, że miłośników wędkarstwa na terenie Wrocławia nie brakuje, a skoro tak się dzieje to znak, że ryby w Odrze muszą się znajdować. Szacuje się, że w mieście jest nawet 12 tysięcy wędkarzy. Wielu z nich decyduje się na wędkowanie w centrum miasta. Swoje wędki zarzucić można blisko bulwarów Zwierzyckiego, obok mostu pomorskiego. Co ciekawe znajdziemy tam naprawdę świetne okazy. (więcej…)

Abc modelarstwa – także dla amatorów

Posted by on Gru 2, 2014 in Hobby, Majsterkowanie, Sztuka | 1 comment

Abc modelarstwa – także dla amatorów

Modelarstwo to oryginalne i na swój sposób wyjątkowe hobby. Należy jednak pamiętać, że jest to pasja kosztowna, wymagająca sporych nakładów finansowych, czasu oraz… cierpliwości i umiejętności manualnych. Pierwszym krokiem na tej płaszczyźnie jest odpowiednia wiedza z dziedziny modelarstwa.

(więcej…)

Recenzja parki ECWCS Gen II

Posted by on Mar 20, 2014 in Gadgety, Turystyka, Wędkarstwo | 0 comments

 

O tym, jak ważna na wszelkich wypadach za miasto, trekkingu czy wędkowaniu jest dobra kurtka, nie trzeba nikogo przekonywać. Ostatnio do łask wracają kurtki typu parki – i słusznie, bowiem są to solidne i sprawdzone rozwiązania, poparte rygorystycznymi testami i latami doświadczeń projektantów odzieży militarnej. (więcej…)

Nalewkarstwo- bardzo męskie hobby

Posted by on Maj 14, 2013 in Hobby, Kuchnia | 1 comment

Nalewkarstwo- bardzo męskie hobby

Naleweczka

Nalewki zwykle kojarzone są z babciami, które stosowały tego typu wyroby na rozmaite dolegliwości. Ostatnimi czasy nalewki coraz częściej goszczą na naszych stołach, jako ciekawy dodatek do obiadu czy kolacji, a ich oryginalny smak i aromat, a także stosunkowa łatwość produkcji i niski koszt, sprawiają, że sporządzanie tego napoju w domowym zaciszu staje się coraz bardziej popularne. (więcej…)

Jak naprawić złamaną wędkę

Posted by on Lut 13, 2013 in Wędkarstwo | 1 comment

Jak naprawić złamaną wędkę

Taka Ryba

Włókno węglowe znajduje wiele zastosowań w wielu dziedzinach. Ma ono bardzo dobre właściwości takie jak odporność chemiczna, mała waga własna, wytrzymałość na rozciąganie i zginanie. Jest ono stosowane do produkcji elementów konstrukcyjnych, statków powietrznych, pojazdów, profesjonalnego sprzętu sportowego, sprzętu żeglarskiego. Przykładów zastosowania tego włókna można wymieniać bardzo dużo. Producenci sprzętu wędkarskiego również docenili właściwości włókna węglowego. Przy użyciu tego materiału produkowane są wędziska. Dzięki niemu są one lekkie i wytrzymałe. Ciężar wędziska ma ogromne znaczenie. Od jego wielkości zależy poziom komfortu wędkowania. (więcej…)

Jak zaprojektować meble? Podstawy projektowania mebli

Posted by on Lut 13, 2013 in Majsterkowanie | 0 comments

Jak zaprojektować meble? Podstawy projektowania mebli

Jak zaprojektować meble?

Budowa własnych mebli jest ciekawym doświadczeniem. Można zaoszczędzić wiele pieniędzy przy czym będziemy posiadali jedyne na świecie meble! Wygląd ostateczny zależy tylko i wyłącznie od nas. Jak coś spartaczymy to nasza wina. Ale nie ma co się zrażać. Przecież zrobimy wszystko by nasze meble były funkcjonalne i estetyczne. Wystarczy znaleźć firmę, sklep który oferuje sprzedaż pociętych na wymiar płyt. Najlepiej jak okleinują sami. Zaoszczędzimy na tym sporo czasu i efekt będzie zdecydowanie lepszy niż zrobimy to sami. (więcej…)

Własne meble

Posted by on Wrz 24, 2012 in Majsterkowanie | 0 comments

Własne meble

Domowe meble

Samodzielne urządzanie mieszkania nie jest wcale takie proste jak by się to wydawało. Oczywiście mowa tu o osobach, które mają ograniczony budżet i nie stać ich na zakup tego co by dokładnie chcieli mieć. Niestety ale wszelkie sprawy związane z urządzeniem domu nie są tanie a wręcz przeciwnie są drogie. (więcej…)

Co można zrobić w galerii sztuki?

Posted by on Wrz 24, 2012 in Sztuka | 0 comments

Co można zrobić w galerii sztuki?

Choć galerie sztuki, i to dobre, działają dziś w bardzo wielu miastach na całym świecie, a także w naszym kraju, wielu z nas nie wie, na czym polega specyfika działalności takiego miejsca. (więcej…)

Wdzięczna technika olejna

Posted by on Lip 17, 2012 in Sztuka | 0 comments

Wdzięczna technika olejna

Olejna technika

Malowanie technika olejną jest niezwykle popularne. Możemy spotkać wiele osób, które decyduje się na malowanie obrazów właśnie stosując taki rodzaj farb. Wybór tej techniki, zwłaszcza wśród osób, które są amatorami w malowaniu, wynika z łatwości przyswojenia podstawowej wiedzy. (więcej…)