Jak wybrać nocleg? cz. II

Jak wybrać nocleg? cz. II

Coraz częstszym sposobem na nocleg w mieście jest hostel. To stosunkowo nowa w formie działalność i jeszcze nie każdy wie, co ona oferuje. Wiadomo, hotele preferowane są generalnie w większości wypadków jako miejsce dogodnego pobytu. Jednakże należy również skonkretyzować, że nie dla każdego są atrakcyjne pod względem kosztów. Hostel może być świetnym wyjściem w tym zakresie. Jakie są zatem wady i zalety hosteli?

Wady i zalety hosteli

Pierwszym i najpoważniejszym argumentem przemawiającym za hostelami jest jego cena. Faktem jest, że hostel w porównaniu z hotelem czy pensjonatem prezentuje często niespodziewanie niską cenę. W dodatku oferując przy tym o wiele lepszą lokalizację. Hostele znane są z tego, że lokują się w ścisłym centrum, nieczęsto o kilka kroków od starówki. Dla tych, którzy planują zwiedzanie miasta jest to wręcz wymarzona lokalizacja. Nie trzeba wówczas poświęcać czasu i pieniędzy na dojazd do interesujących zabytków czy atrakcji.

Spanie w hostelu oznacza też pewne ustępstwa. Najważniejszym z nich jest brak wyżywienia i wszelkich tych dodatków, do których jesteśmy przyzwyczajeni nocując w hotelach. Hostel z  założenia bowiem minimalizuje wszelkie koszty pobytu takie jak: oddzielne łazienki, media, restauracja czy bar. Oferta hosteli skierowana jest więc do ludzi energicznych, aktywnych i samodzielnych, którzy szukają jedynie noclegu, resztę zaś organizują sobie we własnym zakresie.

Nie znaczy to jednak, że hostel odpowiada miejskiej noclegowni. Minimalizacja kosztów pobytu nigdy nie dzieje się kosztem komfortu. Hostele zachowują hotelowe warunki noclegu, nie ma tu mowy o żadnych ustępstwach w tej kwestii.

Hostel we Wrocławiu

Nawet, jeśli wielu osobom wydaje się, że połączenie atrakcyjności cenowej, wysokiego standardu usług oraz atrakcyjnej lokalizacji nie jest możliwe, warto, dać szansę hostelowi Absynt. Jest to jedno z najciekawszych miejsc noclegowych w okolicach wrocławskiego rynku zaskakującym nawet tych gości, którzy znani są ze szczególnie dużych wymagań.

Atrakcyjna lokalizacja w pięknej kamienicy, z której już tylko kilka kroków dzieli nas od Rynku nie jest jedynym atutem hostelu. Wcale nie mniejsze znaczenie ma bowiem to, że jego właściciele oferują swoim gościom aż 106 miejsc noclegowych. Na tym zresztą nie kończy się interesująca oferta. W jej skład wchodzą bowiem również apartamenty, w których podwyższony standard wcale nie idzie w parze z niemożliwą do zaakceptowania ceną.

Choć hostel znajduje się nie tylko na pierwszej, ale również na trzeciej i czwartej kondygnacji kamienicy, noclegi w nim nie będą przeszkodą nawet w przypadku seniorów, którzy zasługują na szczególnie komfortowe warunki. Część pokoi jest klimatyzowana, na wyższe kondygnacje można zaś bez problemu dostać się korzystając z wygodnej i bezpiecznej windy.

Goście mogą korzystać również z kuchni, w której czeka na nich nie tylko lodówka i naczynia, ale także dwie kuchenki mikrofalowe, automatu do kawy i herbaty, wsparcia całodobowej recepcji, darmowego dostępu do Internetu oraz wyjątkowego salonu z telewizją satelitarną i dwoma komputerami. W trosce o bezpieczeństwo dobytku posiadanego przez turystów w pokojach wieloosobowych zostały zainstalowane zamykane szafki. W których można trzymać najbardziej wartościowe przedmioty.

Hostele – ekonomiczne i dla wszystkich

Przede wszystkim w hostelach płaci się nie za pomieszczenie, a za łóżko. W takim przypadku przystępne są w nich pokoje wieloosobowe, nawet powyżej pięciu osób. To bezspornie spory minus dla tych, którzy doceniają sobie poczucie intymności i nie pragną spać w jednym pokoju z nieznajomymi sobie osobami. Da się w takim razie odszukać hostele, które zaręczają równolegle niedrogie noclegi, jak i w pokojach prywatnych. Nie w każdym jest to dostępne, ale warto wyszukiwać takich ofert, jeżeli sposobność nocowania z innymi osobami jest nie bardzo interesująca.

Bez wątpliwości walorem hosteli są niskie należności, jak zostało to już przedtem wzmiankowane. Jeden nocleg zakosztuje nas tutaj często nie więcej niż 30 złotych! Średnio w większym pokoju zapłaci się 50 złotych w miastach takich jak Warszawa, Poznań, Wrocław i innych na terenie całej Polski. Za pokój prywatny trzeba będzie już pokryć koszta na ogół w takiej kwocie, ile za noc w hotelu.

Pozytywem jest jednakże to, że można zdobyć wtedy dostęp do kuchni. Da się zapoznać kolejne osoby, wskutek tego w stosunku do hotelu, hostel jest wybornym wyjściem dla wielu turystów. W jaki sposób wyszukać hostel dla siebie? Starczy jedynie rzucić okiem do internetu. Swoje witryny online ma mnogość hosteli, z tej przyczyny można nadzwyczaj swobodnie skonfrontować ceny i wyszukać coś zachęcającego na swoją kieszeń.

Jeśli więc szuka ktoś taniego i szybkiego noclegu, powinien w pierwszej kolejności rozeznać się wśród oferty hosteli w danym mieście i przetestować na własnej skórze.

Więcej o wyborze specyfiki hosteli można znaleźć w tym artykule.

 

Comments are closed.

Secured By miniOrange