Męska kuchnia

Męska kuchnia

Mężczyźni są ponoć najlepszymi kucharzami na świecie… Tutaj będziemy rozprawiać o męskiej kuchni. Poznacie ciekawe, łatwe potrawy, które będziecie mogli samodzielnie przygotować.   Opiszę Wam rozmaite gotowe dania, podpowiem jak je stuningować by były zjadliwe. Dodatkowo zaprezentuję ciekawe gadgety kuchenne, dzięki którym łatwo przygotujecie swoje dzieła kulinarne.

 

 

Jak chronić poufne dane firmy?

Posted by on Lis 20, 2018 in Firma | Możliwość komentowania Jak chronić poufne dane firmy? została wyłączona

Jak chronić poufne dane firmy?

Każde przedsiębiorstwo gromadzi poufne dane, które powinny zostać kompleksowo zabezpieczone. Firmy narażone są zarówno na celowe przejście danych, jak i przypadkowy wyciek informacji. Jest to poważny problem, który niesie za sobą wiele negatywnych konsekwencji. Nigdy nie wiadomo, kiedy staniemy się ofiarą złośliwych ataków. Przejęcie informacji przez nieuprawnione podmioty zmniejsza naszą wiarygodność w oczach klientów, czy też kontrahentów. Spada renoma, na którą pracowaliśmy latami. Właśnie dlatego tak ważne jest zabezpieczenie danych za pomocą profesjonalnego oprogramowania.
(więcej…)

Historia firmy DEUTZ

Posted by on Paź 12, 2018 in Technika | Możliwość komentowania Historia firmy DEUTZ została wyłączona

Historia firmy DEUTZ

Obecnie firma działa pod marką SAME Deutz-Fahr. Nazwa ta funkcjonuje od 2015 roku. Jest to włosko-niemiecki koncern, powstały w 1995 roku w wyniku przejęcia przez firmę Same Lamborghini Hürlimann Group; spółki KHD Agrartechnik GmbH of Cologne (ciągniki) oraz Deutz-Fahr Erntesysteme GmbH of Lauingen; którego efektem jest właśnie grupa SAME Deutz-Fahr. Zakłady produkcyjne zlokalizowane są na terenie Włoch, Niemiec i Chorwacji. (więcej…)

Czy warto przyjmować białko po treningu?

Posted by on Gru 26, 2017 in Sport | Możliwość komentowania Czy warto przyjmować białko po treningu? została wyłączona

Czy warto przyjmować białko po treningu?

Budowa masy mięśniowej wymaga czasu, wysiłku oraz samodyscypliny. Bardzo ważna jest także odpowiednia suplementacja, czyli dostarczanie do organizmu optymalnych ilości pełnowartościowego białka.

Białko i jego rodzaje

Białko dzieli się na trzy podstawowe grupy – białko roślinne (sojowe, pszeniczne, ryżowe, kukurydziane, owsiane), serwatkowe (koncentraty, izolaty i hydrolizaty) oraz na zwierzęce niemleczne (albumina jaja, koncentraty, hydrolizaty i izolaty drobiowe, hydrolizaty i izolaty pochodzenia wołowego). Zasadniczą różnicą poszczególnych białek jest tempo wchłaniania przez organizm człowieka.
Najszybszej asymilacji ulegają izolaty i hydroizolaty, natomiast najwolniej wchłaniają się kazeiny i koncentraty.
Zdecydowanie lepiej wchłaniają się białka zwierzęce niż roślinne.
Warto także wiedzieć, że jakość odżywek białkowych zależy przede wszystkim od tego, jaką wartość prezentuje konkretne białko. Pod tym względem zdecydowanie lepsze są białka zwierzęce – białka roślinne, głównie ze względu na niską przyswajalność, nie są pożądane w składzie pełnowartościowej odżywki białkowej. Znacznie lepiej prezentują się serwatki, choć one także nie dorównują białkom pochodzącemu z naturalnych, nieprzetworzonych składników diety, do których należy mięso.

Białko jako uzupełnienie diety

Podstawą zdrowej budowy masy mięśniowej jest przede wszystkim zbilansowana, bogata w naturalne białko dieta. Wiadomo jednak, że codzienne posiłki nie są w stanie dostarczyć odpowiedniej ilości białka, czego potwierdzeniem jest bilans energetyczny, czyli zapotrzebowanie organizmu na określone składniki odżywcze. W tej sytuacji z pomocą przychodzą właśnie odzywki białkowe, których celem jest optymalne uzupełnienie zapotrzebowania kalorycznego organizmu.
Warto jednak pamiętać, że suplementację białkową należy stosować wyłącznie w sytuacji, gdy dostarczenie odpowiedniej ilości pełnowartościowego białka wraz z pożywieniem jest niemożliwe.
Odżywki białkowe zalecane są przede wszystkim po intensywnym treningu, a także przed snem. Ponadto suplementację białkową można stosować w każdej sytuacji, gdy nie ma możliwości dostarczenia odpowiedniej ilości białka w konkretnym posiłku.

Nowe wyposażenie polskiej armii

Posted by on Gru 26, 2017 in Bez kategorii | Możliwość komentowania Nowe wyposażenie polskiej armii została wyłączona

Nowe wyposażenie polskiej armii

Na temat polskiej armii można usłyszeć różne opinie, nierzadko całkowicie sprzeczne. Niepodważalny jest fakt, że każda armia posiada wymaga odpowiedniego zaplecza sprzętowego. W zamyśle osób zarządzających polską armią, powinna ona posiadać „kły”, które skutecznie zniechęcą ewentualnych wrogów do ataku.
Informacja ta szybko odbiła się echem w całym kraju, jedni cieszą się, że polska armia będzie dobrze wyposażona, inni podchodzą do tego tematu z dużą dozą sceptycyzmu.
Kto ma rację? (więcej…)

Czy bieganie jest dla każdego z nas?

Posted by on Gru 26, 2017 in Sport, Zdrowie | Możliwość komentowania Czy bieganie jest dla każdego z nas? została wyłączona

Czy bieganie jest dla każdego z nas?

W ostatnim czasie można zaobserwować rosnące zainteresowanie bieganiem. Dla wielu osób poranny jogging okazuje się niewystarczający, dlatego też decydują się na biegi długodystansowe.
Zasadniczo biegać może każdy, kto ma na to ochotę, należy jednak pamiętać o tym, aby zachować umiar i słuchać własnego organizmu, a w przypadku przeciwwskazań medycznych trzeba z biegania zrezygnować, wybierając mniej męczące dyscypliny. (więcej…)

Sezonowe czy wielosezonowe – jakie opony wybrać?

Posted by on Gru 26, 2017 in Motoryzacja | Możliwość komentowania Sezonowe czy wielosezonowe – jakie opony wybrać? została wyłączona

Sezonowe czy wielosezonowe – jakie opony wybrać?

Stan techniczny samochodu to bezpieczeństwo i komfort użytkowania. Ważne są nie tylko hamulce, ale także opony – zimowa jazda na letnich oponach może okazać się ostatnią podróżą.
Chcąc uniknąć tego typu problemów, a tym samym nie stwarzać zagrożenia w ruchu drogowym, warto zadbać o ty, by samochód posiadał opony dostosowane do pory roku.
Wielu właścicieli samochodów staje w tym momencie przed dylematem, czy wybrać opony sezonowe, czy też wielosezonowe? (więcej…)

Oryginalny pomysł na święta dla wybranki serca

Posted by on Gru 26, 2017 in Bez kategorii | Możliwość komentowania Oryginalny pomysł na święta dla wybranki serca została wyłączona

Oryginalny pomysł na święta dla wybranki serca

Święta to czas magiczny i wyjątkowy. Czas spędzony z najbliższymi w niezwykłej atmosferze. Jest to także okazja, by obdarować bliskie osoby upominkami.
Wielu mężczyzn zastanawia się, co kupić wybrance serca, by prezent okazał się zaskakujący i sprawiał radość. (więcej…)

Co warto wiedzieć o klubie sportowym WKS Śląsk?

Posted by on Gru 26, 2017 in Sport | Możliwość komentowania Co warto wiedzieć o klubie sportowym WKS Śląsk? została wyłączona

Co warto wiedzieć o klubie sportowym WKS Śląsk?

WKS Śląsk to działający od 1974 roku Wojskowy Klub Sportowy. Jest to klub wielosekcyjny, w którym działają następujące sekcje: hokej na lodzie, koszykówka, piłka ręczna, piłka nożna oraz podnoszenie ciężarów. (więcej…)

Przygotowanie auta do zimy

Posted by on Paź 30, 2017 in Motoryzacja | Możliwość komentowania Przygotowanie auta do zimy została wyłączona

Przygotowanie auta do zimy

Jesień nie rozpieszcza nas w tym roku. Do tego pojawiają się prognozy, że zima w sezonie 2017/2018 może przyjść wyjątkowo wcześnie i może być mroźna. Co zrobić, aby zimą uniknąć kłopotów z przymarzniętymi uszczelkami czy z rozruchem silnika? (więcej…)

Z Wrocławia na zagraniczne wakacje

Posted by on Wrz 10, 2017 in Turystyka | Możliwość komentowania Z Wrocławia na zagraniczne wakacje została wyłączona

Z Wrocławia na zagraniczne wakacje

Jeśli będziemy chcieli wyjechać na zagraniczne wakacje warto będzie sobie je dobrze zaplanować i wcześniej się do tego przygotować. Jeśli chodzi o Wrocław bez wątpienia bardzo wygodne będzie również to, że doskonale rozwinęło się lotnisko na terenie miasta. Jeśli więc samodzielnie planujecie dalekie wakacje będziecie mogli wylecieć z wrocławskiego portu. (więcej…)