Męska kuchnia

Męska kuchnia

Mężczyźni są ponoć najlepszymi kucharzami na świecie… Tutaj będziemy rozprawiać o męskiej kuchni. Poznacie ciekawe, łatwe potrawy, które będziecie mogli samodzielnie przygotować.   Opiszę Wam rozmaite gotowe dania, podpowiem jak je stuningować by były zjadliwe. Dodatkowo zaprezentuję ciekawe gadgety kuchenne, dzięki którym łatwo przygotujecie swoje dzieła kulinarne.

 

 

Czym jest normobaria i jakie niesie korzyści?

Posted by on cze 29, 2022 in Zdrowie | Możliwość komentowania Czym jest normobaria i jakie niesie korzyści? została wyłączona

Czym jest normobaria i jakie niesie korzyści?

Szybkie tempo życia, zanieczyszczenie środowiska, a także brak zdrowych nawyków są głównymi przyczynami coraz powszechniej występujących chorób cywilizacyjnych. W poszukiwaniu bezinwazyjnej metody wspomagającej funkcjonowanie organizmu zarówno u osób zdrowych, jak i pacjentów została opracowana normobaria. Jest to terapia tlenowa przeprowadzana w specjalnych komorach normobarycznych, która z roku na rok zyskuje nowych zwolenników. Jakie korzyści niesie normobaria? Sprawdź, w naszym poradniku. (więcej…)

Zalety fit cateringu – czyli smacznie, zdrowo i bezproblemowo

Posted by on gru 31, 2021 in Zdrowie | Możliwość komentowania Zalety fit cateringu – czyli smacznie, zdrowo i bezproblemowo została wyłączona

Zalety fit cateringu – czyli smacznie, zdrowo i bezproblemowo

Chcesz odżywiać się zdrowo i ciekawie, ale brakuje Ci czasu i pomysłów? A może nie do końca orientujesz się w zasadach zdrowego żywienia i zamiast zagłębiać się w nie, poszukujesz gotowych rozwiązań. Fit Catering to rozwiązanie dla Ciebie – sprawdź, z jakich powodów i jakie są zalety diety pudełkowej.

Czym jest Fit Catering?

Fit Catering to rodzaj cateringu dietetycznego, który polega na dostarczaniu pod drzwi klienta gotowych zestawów skomponowanych na cały dzień. Każda dieta jest zbilansowana pod kątem wartości odżywczych i korzyści dla organizmu. Oprócz tego wyróżnia się też doskonałym smakiem i urozmaiconymi posiłkami – nie ma w niej monotonii i powtarzających się potraw. Dieta pudełkowa może być przyjemnością dostosowaną do różnych potrzeb. W ofercie Fit Catering znajdzie się coś dla osób wykluczających z diety mięso, ryby, nabiał czy gluten oraz poszukujących diety dla sportowców. Można też wybrać plan lekkostrawny lub ogólny, bez wykluczeń. Więcej informacji na temat oferty cateringowej znajdziesz na stronie: https://fit-catering.pl/.

Smacznie i zróżnicowane posiłki

Zaletą cateringu dietetycznego jest smak oferowanych potraw oraz ich zróżnicowanie. W wybranym planie dietetycznym możesz otrzymać codziennie paczkę 5 smacznych posiłków przeznaczonych na różne pory dnia i zbilansowane pod względem kaloryczności. Co równie ważne, posiłki się nie powtarzają i stanowią smaczne i zdrowe urozmaicenie każdego dnia.

Zdrowa i zbilansowana dieta?

Zdrowa i zbilansowana dieta to marzenie wielu osób, które chciałyby zadbać o swoje zdrowie. Korzystając z oferty Fit Catering, cel można osiągnąć od razu. Dostarczana codziennie pod drzwi paczka stanowi dokładnie przeliczoną porcję dla zdrowia. Możesz wybrać kaloryczność pozwalającą na schudnięcie, utrzymanie wagi lub rozbudowanie masy mięśniowej. Poza precyzyjnie wyliczoną kalorycznością znaczenie mają też makroskładniki czy witaminy. Dzięki ofercie Fit Catering będziesz przyjmować poprawną ilość węglowodanów, białka i tłuszczy i poczujesz się lepiej.

Oszczędność czasu

Nawet jeśli znasz zasady zdrowego odżywiania i wiesz jak komponować posiłki, to w codziennej gonitwie możesz nie mieć czasu na zdrowe gotowanie. Catering dietetyczny to ogromna oszczędność czasu, który możesz poświęcić na inne przyjemności. Zamiast spędzać czas na zakupach, planowaniu posiłków i gotowaniu, skorzystaj z oferty diety pudełkowej i oszczędzaj czas każdego dnia. Bardzo szybko zorientujesz się, jak wiele czasu poświęcasz na myślenie i planowanie, co zjesz w danym dniu.

Eko dla świata

Ważną kwestią w korzystaniu z diety pudełkowej jest też aspekt ekologiczny. Posiłki w ramach diety komponowanej w Fit Catering tworzone są w oparciu o świeże i lokalne

Co zabrać w góry?

Posted by on lis 25, 2021 in Turystyka | Możliwość komentowania Co zabrać w góry? została wyłączona

Co zabrać w góry?

Kusi Cię wycieczka górska, ale nie masz pojęcia jak się przygotować i od czego zacząć? A może to Twoja pierwsza eskapada od lat i nie wiesz czy pamiętasz o najważniejszych rzeczach? Spójrz na nasz poradnik i spakuj to co najważniejsze.

(więcej…)

Jak skutecznie czyścić duże powierzchnie?

Posted by on lis 3, 2021 in Wystrój | Możliwość komentowania Jak skutecznie czyścić duże powierzchnie? została wyłączona

Jak skutecznie czyścić duże powierzchnie?

Skuteczne i szybkie czyszczenie dużych powierzchni warto wykonywać za pomocą specjalistycznych urządzeń. Pozwalają one przede wszystkim zaoszczędzić czas. Ich użycie jest również bardziej przyjazne dla środowiska niż tradycyjne mycie i sprzątanie za pomocą zwykłych narzędzi domowych.

Czy muszę być zameldowany?

Posted by on paź 8, 2021 in Prawo | Możliwość komentowania Czy muszę być zameldowany? została wyłączona

Czy muszę być zameldowany?

Choć już kilkakrotnie zapowiadano jego zniesienie, obowiązek meldunkowy w Polsce nadal obowiązuje wszystkich mieszkających na terenie naszego kraju. Meldunek może mieć charakter stały lub czasowy i dotyczy zarówno Polaków, jak i cudzoziemców.

Meldunek polega na oficjalnym zadeklarowaniu aktualnego miejsca zamieszkania, na stałe lub czasowo. W przypadku pobytu czasowego mowa o przebywaniu pod konkretnym adresem przez okres co najmniej 3 miesięcy, ale bez zamiaru pozostawania tam na stałe. Co ważne, adres zameldowania nie musi być tożsamy z adresem zamieszkania lub korespondencyjnym. Polskie prawo dopuszcza posiadanie dwóch meldunków: stałego i czasowego, a tym samym sytuację, gdy adres zamieszkania różni się od adresu zameldowania.

Meldunek a wyjazd za granicę

Ponieważ meldunek można zmieniać, obowiązek ten dotyczy zarówno konieczności zameldowania, jak i wymeldowania się z miejsca zamieszkania w razie jego zmiany. Dotyczy to nie tylko osób przebywających w kraju, ale również planujących wyjazd za granicę mający trwać więcej niż pół roku. Fakt wyjazdu należy zgłosić, a konsekwencją będzie wymeldowanie. Jeśli wyjazd jest czasowy i zamierzasz wrócić do kraju, zostaniesz automatycznie wymeldowany tylko z czasowego miejsca pobytu. Gdy natomiast wyjeżdżasz z Polski na dobre, zostaniesz wymeldowany ze wszystkich miejsc, w których widniał twój meldunek.  Analogicznie, powrót również trzeba zgłosić i dokonać kolejnego zameldowania.

Meldunek z automatu dotyczy dzieci, które bez dodatkowych formalności są meldowane na stałe w miejscu zamieszkania rodziców lub opiekunów.

Kiedy trzeba dopełnić obowiązku meldunkowego?

  • najpóźniej w 30. dniu od przybycia do miejsca zamieszkania,
  • jeśli mieszkasz na stałe pod konkretnym adresem – zamelduj się na pobyt stały,
  • jeśli mieszkasz czasowo dłużej niż 3 miesiące pod konkretnym adresem – zamelduj się tam na pobyt czasowy. Wtedy nadal możesz mieć meldunek w miejscu swojego pobytu stałego.

Czy meldunek się przydaje?

Po pierwsze zaznaczmy – za niedopełnienie tego obowiązku prawo nie przewiduje kar dla obywateli polskich. Warto jednak wziąć pod uwagę możliwość meldunku, ponieważ fakt ten może nieść za sobą pewne korzyści. Po pierwsze, meldunek jest konieczny do udziału w wyborach – jeśli chcemy głosować poza miejscem zameldowania, trzeba liczyć się z dopełnieniem dodatkowych formalności.

Po drugie, zameldowanie to często warunek rejestracji w urzędzie pracy, z co za tym idzie pobierania zasiłku czy możliwości skorzystania z ubezpieczenia, Meldunek jest również istotny przy zapisywaniu dziecka do publicznego przedszkola, co wynika z przepisów związanych z rejonizacją.

Warto pamiętać, że obecnie dopełnienie obowiązku meldunkowego jest znacznie prostsze niż w przeszłości, gdy konieczne było osobiste pojawienie się w urzędzie. Dziś zameldować można się również przez Internet, korzystając z profilu zaufanego, certyfikatu  kwalifikowanego lub e-dowodu.

Domowe sposoby na schłodzenie domu

Posted by on sie 31, 2021 in Uncategorized | Możliwość komentowania Domowe sposoby na schłodzenie domu została wyłączona

Domowe sposoby na schłodzenie domu

Upał Ci doskwiera i szukasz sposobu na odrobinę zbawiennego chłodu? A może zastanawiasz się czy stać Cię na rozwiązanie pozwalające skutecznie obniżyć temperaturę w Twoim mieszkaniu? Oto kilka metod, dzięki którym możesz zapanować nad żarem u siebie w domu.

Najprostsze metody schłodzenia mieszkania

Jednym z najłatwiejszych do wdrożenia we własnym domu rozwiązań pozwalających obniżyć temperaturę jest powieszenie w oknie białej tkaniny. Wykonana z naturalnego materiału płachta nie będzie przyciągać słońca, co pozwoli nieco schłodzić pomieszczenie. Największą skuteczność osiągniesz, gdy powiesisz ją na zewnętrznej stronie okna. To łatwe, niekosztowne rozwiązanie, które możesz zorganizować w kilka chwil. Nie jest jednak najtrwalsze, a biała tkanina będzie szybko się brudzić.

Podobnym, choć wymagającym pomocy specjalisty sposobem jest montaż folii przeciwsłonecznej. Największą skuteczność osiągniesz montując ją na zewnętrznej stronie okna. Metoda ta ma na celu zmniejszenie ilości promieni słonecznych wnikających do pomieszczenia. Zaletą takiego rozwiązania jest wysoka skuteczność, zredukowanie oślepiania przez słońce, a także możliwość zamontowania jej również na oknach dachowych. Wadą natomiast konieczność ingerencji specjalisty oraz ewentualność zakłócania połączeń telefonicznych przez warstwę metaliczną.

Typowe sposoby ochładzania

Jednym z najpowszechniejszych sposobów chłodzenia domu czy mieszkania jest zamontowanie klimatyzacji. Mechanizm polega na wymianie powietrza i schładzaniu tego ciepłego z wykorzystaniem czynnika chłodzącego. Nowoczesne systemy są wyposażone w układ sterowania, który pozwala regulować temperaturę przez użytkownika w dowolny sposób. Efekt zastosowania klimatyzacji jest natychmiastowy, ale jak każde rozwiązanie, także i to posiada swoje zalety i wady. Wśród zalet warto wspomnieć o skuteczności, wygodzie użytkowania i możliwości swobodnego regulowania temperatury. Wadą jest konieczność przeprowadzania regularnej konserwacji, której pominięcie może powodować rozwój wirusów oraz to, że u niektórych negatywnie wpływa na drogi oddechowe powodując przeziębienia. Dla niektórych defektem jest także przymus posiadania w mieszkaniu urządzeń, które mogą negatywnie wpływać na estetykę wnętrza.

A może wentylator?

Łatwe w obsłudze i powszechne są również wentylatory i oczyszczacze powietrza. Nie wymagają specjalistycznego montażu i poprzez wprowadzenie silnego ruchu powietrza dają wrażenie schłodzenia. Podobny efekt można uzyskać poprzez zastosowanie oczyszczacza lub nawilżacza powietrza. Zaletą tego typu rozwiązań jest możliwość stylowego wkomponowania urządzenia we własne wnętrze oraz fakt, że pracują cicho i są bezpieczne. Dodatkowym atutem jest skuteczność w schładzaniu. Wśród wad natomiast warto wspomnieć o tym, że wentylatory wprowadzają w ruch także pyłki i alergeny, co nie jest bezpieczne dla alergików. Klasyczne, niezbyt nowoczesne urządzenia mogą też powodować nieprzyjemny hałas.

Drukowanie zdjęć w domu – poradnik dla miłośników fotografii

Posted by on mar 28, 2021 in Hobby, Uncategorized | Możliwość komentowania Drukowanie zdjęć w domu – poradnik dla miłośników fotografii została wyłączona

Drukowanie zdjęć w domu – poradnik dla miłośników fotografii

Zdjęcia to jedna z najpiękniejszych pamiątek, jakie możemy przywieźć z wakacji czy ważnych życiowych wydarzeń. Dziś zrobienie fotografii jest banalnie proste. W dobie wszędobylskich smartfonów, tabletów i aparatów cyfrowych pstrykamy miliony zdjęć. Niektóre z nich są jednak szczególnie bliskie naszemu sercu, je właśnie chcemy wywołać. Aby jednak móc cieszyć się pięknymi odbitkami, wcale nie trzeba udawać się do punktu fotograficznego. Zdjęcia z telefonu czy aparatu można wydrukować w domu. Jak to zrobić?

Czym kierować się przy wyborze drukarki do zdjęć?

Dziś, aby wydrukować zdjęcia, nie trzeba oddawać ich do punktów fotograficznych. Z telefonu czy aparatu można wydrukować zdjęcia w domowym zaciszu, korzystając drukarki. Z drukiem fotografii powinna poradzić sobie każde nowoczesne urządzenia. Jeśli jednak chce się, aby zdjęcie pięknie się prezentowało i zachowało najwyższą jakość, warto zainwestować w urządzenia przeznaczone do druku fotografii. Za takie uważa się modele atramentowe z wyższej półki.

Szukając dobrej drukarki do zdjęć, należy też sprawdzić, czy gwarantuje on druk kolorowy, czy tylko czarno- biały. Oczywiście polecanym rozwiązaniem jest to pierwsze. Dzięki temu fotografia będzie się lepiej reprezentować. Warto jednak pamiętać, że na odwzorowanie i nasycenie kolorów wpływ ma nie tylko sprzęt, ale i zastosowane tusze. Do druku fotografii najlepiej wykorzystać te oryginalne. Dzięki temu drukarka będzie odpowiednio dozować atrament, tusz będzie wydajniejszy, kolory zdjęcia żywsze i lepiej odwzorowane, a przejścia tonalne gładsze. Warto pamiętać, że zakup oryginalnych materiałów eksploatacyjnych wcale nie oznacza dużego wydatku. Wysokiej jakości kolorowe tusze, za rozsądną cenę, znajdziesz na stronie tonatuszu.pl. Dzięki nim wydrukowane w domu zdjęcie nie będzie ustępować jakością tym z zakładów fotograficznych.

Jakie funkcje drukarki ułatwią druk fotografii?

Drukowanie zdjęć w domu ułatwiają też drukarki wyposażone w odpowiednie funkcje. Jednym z praktyczniejszych rozwiązań jest podajnik na papier z tyłu. Dzięki temu sprzęt wciąga papier w formie litery L, co zmniejsza zakręty. Chociaż przez wielu jest to uznawane za szczegół, to w przypadku drukowania zdjęć jest on bardzo ważny. Wynika to z tego, że fotografie drukuje na grubszym i sztywniejszym papierze. Nieodpowiednie jego wciągnięcie, nie tylko zepsuje kartkę, ale i będzie się przekładać na jakość druku.

Bardzo ważną cechą drukarki do zdjęć jest również posiadanie tzw. protokołów icc. Te należy pobrać ze strony producenta. Z ich pomocą przeprowadza się kalibrację drukarki. Ma ona na celu osiągnięcie w druku kolorystyki, która jest zgodna z tym, co jest na oryginalnej fotografii.

Należy też pamiętać, że większość drukarek do domowego użytku umożliwia druk w formacie A4. Jeśli chce się drukować fotografie w innych rozmiarach, np. typowych formatach fotograficznych, jak 9×13, 10×15, czy kwadratowe 10×10, czy też traktować je jako plakaty, to konieczne jest urządzenie umożliwiające druk w różnych rozmiarach, również w A3.

Jaki papier zdjęciowy wybrać?

Przy domowym drukowaniu zdjęć również istotny co sprzęt i materiały eksploatacyjne jest papier. Te dostępne w sklepach różnią się od siebie wykończeniem, gramaturą, formatem, podłożem i ponadstandardowymi funkcjami takimi jak wybielanie optyczne czy papier bezkwasowy.  Wybór odpowiedniego papieru sprawia, że zdjęcia będą dobrze się prezentować, a także przez długie lata zachowają wysoką jakość.  Chcąc cieszyć się pięknym wydrukiem najlepiej wybrać papier o gramaturze powyżej 200 gram na metr kwadratu. Dzięki temu fotografii będą sztywniejsze i trwalsze. Należy też zdecydować, czy mają one być matowe, błyszczące czy półbłyszczące. W tym zakresie wybór zależy od własnych upodobań. Trzeba jednak mieć na uwadze, że kolory na papierach matowych są mniej intensywne i żywe. Plusem natomiast jest to, że matowe zdjęcia nie dobijają świata, przez co lepiej się je ogląda. Kompromisowym rozwiązaniem zawsze będzie papier półbłyszczący. Zapewnia on żywe kolory, a przy tym nie tworzy mocnych refleksów świetlnych.

Na domowej drukarce można też wywołać zdjęcia bardzo wysokiej jakości. W tym celu warto sięgnąć po papiery bezkwasowe, które pochwalić mogą się bardzo dobrym nasyceniem kolorów i archiwalnością. Dobrym rozwiązaniem będzie też papier barytowy do zdjęć, który jest niemal identyczny, jak odbitka z ciemni fotograficznej.  W ofercie wybranych marek znaleźć też można papiery do druku czarno -białych fotografii.

Hyundai i30 N auto na co dzień, ale z mocą!

Posted by on paź 30, 2020 in Motoryzacja | Możliwość komentowania Hyundai i30 N auto na co dzień, ale z mocą! została wyłączona

Hyundai i30 N auto na co dzień, ale z mocą!

Szukasz idealnego samochodu, który łączy sportowy charakter z codziennym komfortem? Hyundai i30 N to strzał w dziesiątkę! Pojedziesz nim na rodzinną przejażdżkę lub poszalejesz na torze wyścigowym, wszystko zależy od Ciebie. Mnóstwo funkcji, dopracowane systemy, bezpieczeństwo i prędkość maksymalna aż do 250 kilometrów na godzinę. Jeżeli chcesz poznać więcej cech tego samochodu, koniecznie przeczytaj ten artykuł!

Hyundai i30 N – gotowy na każde wyzwanie

Szybka jazda to Twoja pasja, kochasz sportowe samochody, ale równocześnie potrzebujesz auta do codziennego przemieszczania się? Hyundai i30 N dopasuje się do Ciebie. Wybór trybu jazdy to opcja, która zmieni naprawdę wiele, zaczynając od układu kierowniczego i międzygazu do amortyzatorów i parametrów silnika, a nawet systemu stabilizacji jazdy (ESC). Do wyboru jest pięć różnych wariantów takich jak Eco, Normal, Sport, N, Custom, wszystko po to, aby samochód sprawiał Ci jak najwięcej przyjemności z jazdy. Wyposażenie jest na niezwykle wysokim poziomie, dzięki czemu możesz korzystać z elektrycznie sterowanego układu wspomagania kierownicy, systemu utrzymywania pasa ruchu oraz z automatycznej dwustrefowej klimatyzacji z systemem odparowywania. Elektrycznie regulowane zawieszenie, podwójny układ wydechowy, ułatwione pokonywanie zakrętów oraz nawigacja z 8-calowym ekranem dotykowym, pomogą w czasie każdej jazdy samochodem. Dodatkowo o bezpieczeństwo pasażerów zadba nowy asystent zapobiegania zderzeniom czołowym, który w razie potrzeby sam zahamuje, minimalizując ryzyko kolizji.

Zobacz również, Auta elektryczne przyszłości.

Sportowy, elegancki i praktyczny

Podobno o gustach się nie dyskutuje, ale nie tylko wyposażenie nowego Hyundaia zachwyca. Wygląd samochodu jest perfekcyjnie dopracowany. W środku znajdują się kubełkowe fotele, przejrzysta deska rozdzielcza, wygodna tapicerka oraz sportowa, funkcjonalna kierownica, która zdecydowanie ułatwia jazdę. Na dłuższych trasach ogromną zaletą będą także podgrzewane przednie fotele i kierownica, a system ładowania bezprzewodowego jeszcze bardziej umili czas spędzony w drodze.

Patrząc z zewnątrz, widzimy samochód o sportowym charakterze z nowoczesnymi światłami LED, 19-calowymi felgami, kaskadowym grillem i aerodynamicznym tylnym spoilerem. Wybrać możemy jeden z sześciu kolorów, w tym nowy, przepiękny lakier Performance Blue, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie. Idealnie wkomponowane logo N oraz czerwone zaciski na hamulcach również zwracają na siebie uwagę. Nie można pominąć kwestii nowego czterocylindrowego silnika 2.0 T-GDI, pojemnego na 2 litry, który operuje dużym momentem obrotowym. Model i30 N ma 6-stopniową manualną skrzynię biegów oraz napęd na przednie koła. Regulować można dźwięk układu wydechowego, a stabilność i przyczepność samochodu przy każdym rodzaju manewru daje nam jeszcze większe poczucie bezpieczeństwa. W ten model warto zainwestować i potwierdzi to każdy jego użytkownik. Hyundai i30 N dostępny jest na https://nawrot.hyundai.pl. Przekonaj się o precyzji jego wykonania, idealnym dopasowaniu do kierowcy i niewiarygodnym komforcie płynącym z jazdy.

Auta elektryczne przyszłości

Posted by on sie 31, 2020 in Motoryzacja | Możliwość komentowania Auta elektryczne przyszłości została wyłączona

Auta elektryczne przyszłości

Jeszcze do niedawna wyśmiewane, dziś nazywane są autami przyszłości. Segment samochodów elektronicznych w ostatnich latach rozwija się bardzo szybko i zgodnie z zapowiedziami ekspertów nie zamierza się zatrzymywać. Nic więc dziwnego, że niemal wszyscy czołowi producenci samochodów marzą, aby w ich stajni znalazł się i ten napędzany na prąd. O krok dalej w tych marzeniach poszła marka Hyundai Motor Group, która w 2020 roku na rynek wprowadzi nowe modele z napędem zelektryfikowanym.

Przyszłość elektronicznego napędu

Specjaliści i eksperci motoryzacji są pewni, że elektroniczny napęd prędzej czy później (ale raczej prędzej) zastąpi ten tradycyjny i dobrze nam znany. Świat przygotowuje się do tego od dawna. Współczesne rządy wprowadzają coraz ostrzejsze restrykcje dotyczące norm emisji CO2. Wyśrubowane normy w tym zakresie sprawiają, że wiele tradycyjnych samochodów już teraz nie może im sprostać. O wiele lepiej z nimi radzą sobie pojazdy z elektronicznym napędem. Ich siłą jest więc przyjazność środowisku naturalnemu. Nic więc dziwnego, że branża motoryzacyjna przychylnym okiem patrzy na ten segment pojazdów. Przez ostatnie lata pojawiło się wiele nowych modeli z napędem elektrycznym, ale to właśnie 2020 rok ma obfitować w premiery u topowych marek.

Nowości z rynku samochodów elektronicznych

Na 2020 rok przewidzianych jest wiele premier. Swoje nowości zapowiadają takie marki jak BMW, który zamierza przedstawić iX 23, Skoda (nowością będzie model Citigo iV), Volkswagen z ID.3, Honda ze swoim modelem E, Mazda (model MX-30), Opel (Corsa-e), Peugeot (model e-208), Audi (e-tron GT), Porsche (model Taycan), Volvo (Polestar 2). Wszystkie te modele Są bezpieczniejsze i bardziej ekologiczne od swoich poprzedników. Na premiery wielu fanów motoryzacji, a nawet zwykli eko- Kowalscy czekają więc z niecierpliwością.

Ostatnie słowo należy do Hyundaia

Nowości w zakresie samochodów z napędem elektronicznym spodziewać można się też od marki Hyundai. Bieżący rok marka zamierza podporządkować dalszemu rozwojowi projektów mobilnej przyszłości. Ma to umocnić jej pozycję lidera w dziedzinie samochodów elektronicznych. Na rok 2020 zaplanowała kilka ważnych premier światowych. Nowe modele dotrą też do Polski. Będzie można z nimi zapoznać się na stronie: https://nawrot.hyundai.pl. Warto tu podkreślić, że w bieżącym roku Hyundai Polska wprowadzi na rynek najwięcej nowych lub odświeżonych modeli w całej swojej historii. Nowości pojawiają się w różnych segmentach.

Co nowego przygotował Hyundai?

Liczba modeli Hyundai, która wejdzie na rynek w 2020 roku, jest imponująca. Rok premier rozpocznie i10 Nowej Generacji. Kolejną premierą, która wzbudza niemałe emocje jest i20 Nowej Generacji, czyli model projektowany zgodnie z językiem Sensuous Sportiness. Dalsze nowości to modele: i3 (w edycjach Hatchback N Line, Wagon N Line) i Santa Fe. Wszystkie te modele są ciekawymi opcjami dla wielbicieli ekologicznych aut. Będą one stanowić ciekawą alternatywę dla kultowego samochodu z napędem elektronicznym, czyli modeli KONA w wersji Hybrid i Electro.

Usługi wewnątrz Unii Europejskiej – jak działa Import

Posted by on gru 20, 2019 in Biznes | Możliwość komentowania Usługi wewnątrz Unii Europejskiej – jak działa Import została wyłączona

Usługi wewnątrz Unii Europejskiej – jak działa Import

Wiele przedsiębiorców korzysta z produktów oraz usług pochodzących spoza granic państwa na terenie Unii Europejskiej. Dzięki temu przedsiębiorstwa zwiększają swoją atrakcyjność na rynku lokalnym. Jednak jak wszystkie wydatki, również te importowe muszą zostać odpowiednio zaksięgowane. Czym właściwie jest import usług z Unii Europejskiej i jak poprawnie go rozliczyć? O tym opowiemy poniżej. (więcej…)

Secured By miniOrange