Po zimie… czas wziąć się za siebie!

Męska zimowa pielęgnacja.

Zima jest tym okresem w roku, kiedy trudno nam się zabrać za jakiekolwiek zabiegi, które podniosłyby naszą kondycję fizyczną i psychiczną. Nieśmiało wylęgająca się wiosna, powoli zaczyna pukać do naszych drzwi, a my powoli zaczynami myśleć o krótkich spodenkach i koszulkach… I nagle odkrywamy, że nasze dłonie są spierzchnięte, skóra sucha jak wiór, a w pięty twarde jak kamień… Myślisz, że zabiegi pielęgnacyjne są dla tylko dla kobiet? Mylisz się! Zdrowy wygląd jest bardzo męski!

Wielu z nas, szerokim łukiem omija drogerie, które są jednymi z ulubionych sklepów kobiet. Nie interesują nas balsamy, kremy, olejki, odżywki, szampony, bo wydaje się nam, że tylko metroseksualiści mogą używać tego typu rzeczy. Tymczasem, jak dowodzą badania, dywersyfikacja rynku kosmetycznego w zakresie różnych specyfików, jest jak najbardziej uzasadniona- jeśli używasz męskiego szamponu czy żelu pod prysznic, czemu nie użyć balsamu, który dedykowany jest zupełnie innej niż kobiecej, męskiej skórze? Sucha skóra jest częstym zjawiskiem, które występuje zaraz po zimie, a wynika to z naprzemiennego przegrzewania i oziębiania ciała. Jeśli myślisz, że „samo przejdzie” to jesteś w błędzie- tutaj potrzebna jest interwencja dobrze nawilżającego specyfiku.

Podobnie jak skóra na całym ciele wysycha wskutek zmian temperatur, także nasze stopy, obute w ciepłe skarpety i buty wymaga pozimowego przeglądu. Twarda skóra na piętach jest nawarstwionym martwym naskórkiem, który niestety sam się nie zlikwiduje. Aby się go pozbyć, wystarczy zaopatrzyć się w dobry pumeks, a najlepiej specjalną tarkę, dzięki której szybko usuniemy zbędny naskórek. Jeśli masz wyjątkowo twardą skórę na stopach, warto pomyśleć o tzw. ścinaku, który jak sama nazwa wskazuje, usuwa naskórek, poprzez ścinanie go bardzo cienkimi warstwami. Po zabiegu konieczne jest nasmarowanie stóp kremem natłuszczającym, który pozwoli na opóźnienie ponownego narastania martwej skóry.

Mamy już załatwioną skórę na całym ciele oraz stopy. Poza nimi warto także zatroszczyć się o twarz- używanie balsamu po goleniu, czasami jest niewystarczające i wcale nie łagodzi podrażnień, na które narażasz skórę twarzy podczas usuwania zarostu. Zapytaj o specjalne kremy, które dadzą ci ulgę i sprawią, że skóra będzie gładka i zdrowo wyglądająca. To co, idziemy na zakupy?

One Response to “Po zimie… czas wziąć się za siebie!”

  1. Pani Uroda pisze:

    Szorstka skóra twarzy, podrażnienia po goleniu , zmarszczki: te problemy mężczyzn, które można zniwelować stosując odpowiednie kosmetyki. Panowie dbanie o siebie jest bardzo męskie!.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Secured By miniOrange