Polskie kurorty zimowe

Polskie kurorty zimowe

Polska turystycznie jest rozwinięta świetnie i wszyscy miłośnicy wyjazdów o atrakcyjnej formie pewnie chętnie zdecydują się na odwiedziny tych najbardziej znanych miejsc w naszym kraju. Jeśli chodzi o propozycje przygotowywane pod kątem zimowych urlopów to oczywiście nasze krajowe kurorty znajdują się na terenie południu Polski, gdzie mamy górskie tereny. Czy każdy znajdzie dla siebie atrakcyjne miejsce, gdzie będzie można wypocząć na terenie naszych pasm górskich? Jak długa cała nasza południowa granica będzie można szukać atrakcyjnych pod kątem wypoczynkowym kurortów i wydaje się, że warto będzie się tam wybrać. Oczywiście te atrakcyjne miejsca, które będzie można odwiedzić należy podzielić pod kątem tego w jakich pasmach górskich się znajdują.

Sudety – atrakcyjny Karpacz i Szklarska Poręba

Jeśli zaczniemy od naszej zachodniej granicy można powiedzieć między innymi o terenach Sudetów, gdzie rzeczywiście miejsce jest świetne. Tereny może nie są szczególnie wysokie, ale nie stanowi to większego problemu. Przede wszystkim można wskazać na Karpacz i znajdujące się w okolicach Śnieżki trasy narciarskie przeznaczone dla miłośników narciarstwa alpejskiego. Trasy są zróżnicowane, gdy chodzi o trudność, dlatego każdy kto wybierze się w góry na pewno będzie zadowolony z tych warunków jakie tam zostały stworzone. Wyciągi są dobrze zorganizowane, jest ich całkiem sporo, dlatego powinny obsłużyć pojawiających się turystów. Oprócz tego na uwagę zasługuje również Szklarska Poręba jako miejsce, gdzie tras narciarstwa alpejskiego jest mniej, natomiast mamy atrakcyjne propozycje, gdy chodzi o trasy biegowe na najbardziej znanych szlakach związanych z Polaną Jakuszycką.

Tatry i Beskidy

Pośrodku naszej południowej granicy można zobaczyć dwa atrakcyjne pasma górskie. Chodzi o Beskidy i Tatry, gdzie na każdym kroku znajdziemy atrakcyjny narciarski kurort. Pośród nich zimowa stolica Polski a więc Zakopane, gdzie warunki turystyczne są rzeczywiście perfekcyjne. To miejsce, gdzie można świetnie wypocząć, ale również pozjeżdżać na nartach między innymi na stokach Nosalu czy Polanie Szymoszkowej, pod Kasprowym Wierchem. Propozycji dla miłośników narciarstwa nie brakuje, każdy na stokach znajdzie dla siebie atrakcyjne miejsce. Jeśli chodzi o Beskidy na kilkudziesięciu kilometrach kwadratowych znajdujemy kilka mocnych punktów dla narciarzy między innymi Szczyrk, gdzie każdego roku licznie pojawiają się narciarze, oprócz tego Wisła, Ustroń oraz okoliczne niewielkie miejscowości. Praktycznie na każdym kroku znajdziemy tam interesujące propozycje, jeśli chodzi o trasy dla alpejczyków. Znajdą się również wytyczone ścieżki przeznaczone dla narciarzy biegowych tak jak między innymi pętla licząca 1850 metrów z różnicami wzniesień na terenie Szczyrku.

Bieszczady

Na koniec zostają Bieszczady, które turystycznie są najmniej rozwinięte i widać to również, gdy chodzi o propozycje dla narciarzy. Warto wybrać się tam między innymi do Ustrzyk, gdzie znajdziemy kilka wyciągów do tego również Puławy, Ciche, Bystre. Większość stoków na terenie Bieszczad to jednak propozycja dla początkujących narciarzy.

Comments are closed.

Secured By miniOrange