Pomoc drogowa – jak wybrać?

Pomoc drogowa – jak wybrać?

Każdy kierowca stara się zabezpieczyć na wszelkie możliwe niespodzianki, jakie mogą spotkać go w trasie. Apteczka, koło zapasowe, kilka podstawowych narzędzi, zapasowy kanister z benzyną.

Mało osób myśli jednak o tym, by wybrać najkorzystniejszą ofertę w sytuacji, kiedy sami nie będziemy w stanie usunąć ewentualnej awarii samochodu. Podpowiem, czym powinna się charakteryzować dobra pomoc drogowa.

Jedna pomoc drogowa drugiej nie równa. Przy wyborze najbardziej odpowiedniej dla naszych potrzeb musimy określić owe potrzeby. Jeśli dużo podróżujemy po całym kraju rozsądniej będzie wybrać pomoc drogową operującą na terytorium całej Polski. Gdy obszar naszych częstych podróży jest węższy, na przykład o zasięgu jednego województwa, rozsądniejszym wyborem może być w tym wypadku firma oferująca swoje usługi jedynie lokalnie. Pomoc drogowa o mniejszym zasięgu niejednokrotnie może działać szybciej, z uwagi na mniejsze rozproszenie własnej floty samochodowej.

Ilość samochodów posiadanych przez firmę również jest w tym wypadku niezwykle istotna. Gdyż od niej właśnie zależy najczęściej spodziewany czas dojazdu na miejsce awarii.

Pomoc drogowa powinna być dostępna 24 godziny przez 7 dni w tygodniu. Największy ruch na drogach występuje właśnie w okolicy różnego rodzaju świąt, kiedy wielu ludzi odwiedza swoje rodziny lub udaje się na wypoczynek z dala od swego miejsca zamieszkania.

Pomoc drogowa – nie tylko laweta

Najlepsza pomoc drogowa powinna także oferować o wiele szerszy zakres usług niż proste ściągnięcie auta z drogi. Profesjonalne firmy oferują zatem także własne usługi warsztatowe i – w przypadku jakiejkolwiek poważniejszej awarii – dysponują także autem zastępczym dla swoich klientów.

Obecnie na rynku dostępny jest bardzo szeroki wybór usług pomocy drogowej. Niełatwo wybrać najlepszą ofertę. Obok wspomnianych wyżej czynników warto więc sprawdzić opinie o danej firmie wśród znajomych i oczywiście w internecie, zwłaszcza na forach poświęconych motoryzacji. Warto poświęcić trochę czasu na wybór zanim cokolwiek się wydarzy. Zaoszczędzi nam to i stresu i pieniędzy.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Secured By miniOrange