Romantyczny weekend w Lądku-Zdroju

Romantyczny weekend w Lądku-Zdroju

Potrzebujesz przełamać rutynę swego związku? Szukasz interesującej propozycji na romantyczny wyjazd tylko we dwoje? Polecam dwudniowy wypad do Lądka-Zdroju.

Lądek Zdrój

Lądek-Zdrój to przeurocza miejscowość wypoczynkowa o wielowiekowej, bogatej tradycji uzdrowiskowej. To tutaj niegdyś zjeżdżali możni tego świata, znajdując tu niezbędną ciszę i genialny mikroklimat oraz źródlaną wodę o leczniczych właściwościach. Lądek Zdrój jest popularnym miejscem już od ponad dwóch stuleci.

Miasteczko leży u stóp Gór Złotych (czeskie Rychlebské hory ) przepięknego masywu Sudetów Wschodnich, połączonych nieco dalej z Masywem Śnieżnika. Taka lokalizacja Lądka-Zdroju robi z niego turystyczną bazę noclegową, z której warto skorzystać organizując romantyczny wypad we wschodnie Sudety. W niedalekiej odległości znajdziemy takie atrakcje jak ruiny zamku Karpień, Stołowe Skały czy Jaskinię Radochowską. Ale byłby to jedynie przedsmak w porównaniu do wędrówki po jednej z najbardziej znanych i najpiękniejszych jaskiń w Polsce – Jaskinię Niedźwiedzią w Kletnie, oddaloną od Lądka-Zdrój niewiele ponad 10 kilometrów. Zwiedzanie można połączyć z całodniową wędrówkę na Śnieżnik, jednego z wyższych szczytów tej części Sudetów.

Ale najbardziej romantyczne chwile czekają zakochane pary w samym sercu Lądka-Zdroju. Spacer po doskonale utrzymanych alejkach Parku Zdrojowego z przepiękną Aleją Modrzewiową na czele, dostarczy na pewno niemało wzruszeń, a cisza i spokój zapewni tak pożądaną intymność. Będąc w tym miejscu nie sposób nie skorzystać z pobudzających ciało i umysł kąpieli uzdrowiskowych. Wypada tylko zaprosić na koniec wszystkich do tego uroczego zakątka i choćby przez chwilę odetchnąć od wielkomiejskiego zgiełku i trudów dnia codziennego.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Secured By miniOrange