Rowerem po Wrocławiu

Rowerem po Wrocławiu

Jeśli myślicie o aktywnym sposobie spędzania czasu na pewno warto będzie pomyśleć o rowerze. Obecnie w naszym kraju staje się on coraz bardziej popularnym sposobem na spędzanie wolnego czasu, dlatego nie powinno być zdziwienia, że pojawiają się również coraz liczniej trasy rowerowe znajdujące się w stolicy Dolnego Śląska oraz w jego okolicy. Jeśli mamy jakiś wolny weekend to bez wątpienia warto wybrać się na rower, a pod Wrocławiem mamy sporo tras, które nie będą zbyt trudne nawet dla rowerzystów, którzy jednak są aktywni dość rzadko.

Trasa 20 km

Trasa z Wrocławia do Skałki i powrót to łącznie około 20 km, dlatego każdy sobie z tą trasą poradzi. Spokojna trasa prowadzi przez Park Złotnicki. Można odpocząć po drodze na ławeczkach. Na Skałce znajduje się wiele atrakcyjnych miejsc, teren jest przyjazny spędzaniu czasu na świeżym powietrzu, będzie można rozpalić ognisko, upiec dla dzieci kiełbaski. Powrót można wykonać inną trasą przez Krzeptów w stronę Parku Południowego.

Trasa 32 km

Kolejna ciekawa trasa to Wrocław – Kąty Wrocławskie i powrót w sumie około 32 km. Prowadzi przez Park Złotnicki i Skałkę dalej nieco niż poprzednia trasa, ponieważ będzie można dojechać do Kątów Wrocławskich a tam czeka na nas między innymi ratusz z wystawą regionalną i znana cukiernia na rynku, gdzie można zjeść pyszne lody czy rurkę z bitą śmietaną.

Trasa 45 km

Nieco bardziej wymagająca będzie trasa do Trzebnicy, która w sumie liczy około 45 km. Na trasie pojawia się nieco trudniejszy teren, ponieważ będą pagórki. Jeśli jednak ktoś co jakiś czas wsiada na rower to również z taką trasą sobie poradzi. Można na miejscu zwiedzić Sanktuarium Świętej Jadwigi Śląskiej. Również na trasie znajdziemy rozsiane po Lesie Bukowym ścieżki rowerowe.

Kolejna trasa będzie wiodła przez Wielką Wyspę na terenie Wrocławia. Można tam zobaczyć park Wschodni, gdzie można zorganizować piknik, po drodze będzie Kościół Niepokalanego Poczęcia NMP w Trestnie i Las Strachociński nazywany również Smoczym Lasem. Droga powrotna może prowadzić przez Kładkę Zwierzyniecką.

Comments are closed.

Secured By miniOrange