Wdzięczna technika olejna

Wdzięczna technika olejna

Olejna technika

Malowanie technika olejną jest niezwykle popularne. Możemy spotkać wiele osób, które decyduje się na malowanie obrazów właśnie stosując taki rodzaj farb. Wybór tej techniki, zwłaszcza wśród osób, które są amatorami w malowaniu, wynika z łatwości przyswojenia podstawowej wiedzy.

Szybko można zdobyć również umiejętności jakie pozwalają nam malować ciekawe obrazy oraz korzystać z technik, które daje ta metoda. Jedyny minus jest taki, że malarstwo olejne nie należy do tanich. Z drugiej strony korzystanie z takich technik, jak retusz jakie zastosujemy poprzez nakładanie kolejnych warstw farby daje duże możliwości. Takich technik jest sporo i możemy je szybko opanować poprzez malowanie kolejnych obrazów. Równie ważne jest, ze możemy stosować takie techniki malowania jakie pozwalają, by obraz nie starzał się.

Możemy również stosować własne techniki malowania. Takich sposobów malowania farbami olejnymi jest bardzo dużo i wielu artystów stosuje kolejne metody. Do znanych technik jakie posiada malarstwo olejne możemy zaliczyć, choćby alla prima. Jest to technika, która polega na nakładaniu koloru bezpośrednio na paletę bez stosowania wcześniej laserunków. Inna techniką jest laserunek, w którym warstwa jaka była przez nas nakładana jako pierwsza prześwituje przez nakładaną kolejną warstwę. Jest to doskonała technika do budowania odpowiedniej głębi obrazu. Jeszcze inną metodą jest impasto, która ma za zadnie budowanie faktury obrazu. W jej przypadku gruba warstwa farby jest nakładana od razu na powierzchnię obrazu.

Wielu artystów wybiera malarstwo olejne, gdyż w jego przypadku możemy również znaleźć liczne poradniki, które pozwalają na szybkie zapoznanie się ze znanymi sposobami malowania. W ten sposób znacznie łatwiej jest rozpocząć malowanie własnych obrazów. W przypadku malowania olejnego ważne jest byśmy posiadali odpowiednie przyobrazia. Są one w stanie zwiększyć trwałość malowanego przez nas obrazu. Takie przyobrazia możemy przygotować sami, ale możemy korzystać z już gotowych produktów. W ten sposób stracimy znacznie mniej czasu na wykonanie obrazu.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Secured By miniOrange