Wędkowanie we Wrocławiu?

Wędkowanie we Wrocławiu?

Może się pojawić pytanie czy we Wrocławiu można łowić ryby. Jeśli zerkniemy na statystyki będziemy mogli zobaczyć, że miłośników wędkarstwa na terenie Wrocławia nie brakuje, a skoro tak się dzieje to znak, że ryby w Odrze muszą się znajdować. Szacuje się, że w mieście jest nawet 12 tysięcy wędkarzy. Wielu z nich decyduje się na wędkowanie w centrum miasta. Swoje wędki zarzucić można blisko bulwarów Zwierzyckiego, obok mostu pomorskiego. Co ciekawe znajdziemy tam naprawdę świetne okazy.

Zadanie dla wytrwałych

Oczywiście łowienie ryb to typowe zadanie dla wytrwałych, ale okazuje się, że naprawdę warto. Czasami można trafić 1,5 metrowego suma warzącego 15 kg, którego wyciągniecie niekiedy potrzebuje pracy dwóch osób. Wędkarze, którzy nad Odrą spędzają czas od wielu lat mówią, że woda niesamowicie się zmieniła, przed laty śmierdziała, ryb nie dało się zjeść, dlatego ryby się wyrzucało. Obecnie bez problemu będzie można ryby z Odry zjadać. Wielu z nich uważa, że warto pojawiać się obok mostu Pomorskiego, ponieważ spuszczona z elektrowni wodnej woda będzie napowietrzona a to pozwoli złapać suma, sandacza, brzanę, okonia, czasami trafi się również węgorz.

Co takiego pływa w Odrze?

Odkąd w III RP bardziej zaczęto dbać o środowisko i woda nie jest już zanieczyszczona w takim stopniu jak w okresie PRL zmienił się narybek. Obecnie pojawiają się kilkukilogramowe leszcze, kilogramowe płocie, klenie i wspominane już drapieżne ryby tak jak okoń, sandacz czy sum. Szczególnie dużo sumów znaleźć można w okolicach mostu Kolejowego i Milenijnego. Największe z nich sięgają dwóch metrów. Znajdują się także 10 kilogramowe bolenie i sandacze.

Przebudowa Wrocławskiego Węzła Wodnego była inwestycją, która zmieniła Odrę i dzięki temu tych ryb w rzece jest jeszcze więcej. Dlatego jeśli ktoś zastanawia się czy warto wybrać się nad Odrę we Wrocławiu, by łapać ryby to należy powiedzieć, że warto, ponieważ okazów, które są godne uwagi nie brakuje i na stołach mogą się pojawić wyjątkowe smaki doskonałych ryb.

Comments are closed.

Secured By miniOrange