Recenzja parki ECWCS Gen II

 

O tym, jak ważna na wszelkich wypadach za miasto, trekkingu czy wędkowaniu jest dobra kurtka, nie trzeba nikogo przekonywać. Ostatnio do łask wracają kurtki typu parki – i słusznie, bowiem są to solidne i sprawdzone rozwiązania, poparte rygorystycznymi testami i latami doświadczeń projektantów odzieży militarnej.

Dzisiaj zajmiemy się parką ECWS ( Extended Cold Weather Clothing) System Gen II. Kurtka zaprojektowana jest na twarde i ciężkie warunki pogodowe. Ochronę przeciwdeszczową i przeciwwiatrową stanowi membrana Helikon-Tex® o parametrach: 10 000 mm wodoodporności oddychalności: 8000g/m2 czyli zbliżonych go Gore-Texu.

Kurtka posiada dwie kieszenie u dołu, dwie kieszenie wewnętrzne na piersi i kieszenie na ramionach. Kieszenie są dosyć obszerne i poręczne, na pewno miejsca do przechowywania nam nie zabraknie. Oczywiście, jak każda kurtka na zimniejsze dni, parka ma śniegołap i porządny, regulowany kaptur.

W praktyce membrana działa, jak powinna działać membrana o takich parametrach. Nawet kilka godzin w deszczu nie robi na niej większego wrażenia, kurtka przetrwa i porządną ulewę. Jak zawsze przy tego typu rozwiązaniach pojawiają się wątpliwości co do oddychalności kurtki, która oferuje tak dobrą izolację od wiatru – dlatego rozwiązanie w postaci klap wentylacyjnych uwalnia od tych lęków. Pamiętać należy, że tego typu kurtki nie są ani na lato, ani ciepłą wiosnę – one są stworzone tylko do trudnych warunków. Membrana ma jeszcze bardzo fajną właściwość, że gdy się zabrudzi, łatwo mokrą gąbką to usuniemy. Po brudzie nie pozostaje nawet mały ślad.

Naturalnie kurtka świetnie się prezentuje również od wizualnej strony, dla fanów militariów – do których się zaliczam – ma to sporą wartość.

Reasumując, ECWCS Parka Gen II to udany produkt i dopracowany w każdym szczególe. Kurtka jest wodoodporna, oddychająca i świetnie chroni przed wiatrem – a w dodatku świetnie wygląda. Czegóż chcieć więcej.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Secured By miniOrange