Turystyka

Turystyka

Turystyka i wypoczynek odgrywają bardzo ważną rolę w życiu mężczyzny. Tutaj dowiecie się gdzie i w jaki sposób można odpocząć, co zwiedzić, dokąd się udać.  Tu zaprezentujemy sposoby i pomysły odpoczynku nas wodą, w górach i w innych ciekawych miejscach, dla aktywnych i tych mniej aktywnych.

Co zabrać w góry?

Posted by on lis 25, 2021 in Turystyka | Możliwość komentowania Co zabrać w góry? została wyłączona

Co zabrać w góry?

Kusi Cię wycieczka górska, ale nie masz pojęcia jak się przygotować i od czego zacząć? A może to Twoja pierwsza eskapada od lat i nie wiesz czy pamiętasz o najważniejszych rzeczach? Spójrz na nasz poradnik i spakuj to co najważniejsze.

(więcej…)

Z Wrocławia na zagraniczne wakacje

Posted by on wrz 10, 2017 in Turystyka | Możliwość komentowania Z Wrocławia na zagraniczne wakacje została wyłączona

Z Wrocławia na zagraniczne wakacje

Jeśli będziemy chcieli wyjechać na zagraniczne wakacje warto będzie sobie je dobrze zaplanować i wcześniej się do tego przygotować. Jeśli chodzi o Wrocław bez wątpienia bardzo wygodne będzie również to, że doskonale rozwinęło się lotnisko na terenie miasta. Jeśli więc samodzielnie planujecie dalekie wakacje będziecie mogli wylecieć z wrocławskiego portu. (więcej…)

Polskie kurorty zimowe

Posted by on mar 20, 2017 in Turystyka | Możliwość komentowania Polskie kurorty zimowe została wyłączona

Polskie kurorty zimowe

Polska turystycznie jest rozwinięta świetnie i wszyscy miłośnicy wyjazdów o atrakcyjnej formie pewnie chętnie zdecydują się na odwiedziny tych najbardziej znanych miejsc w naszym kraju. Jeśli chodzi o propozycje przygotowywane pod kątem zimowych urlopów to oczywiście nasze krajowe kurorty znajdują się na terenie południu Polski, gdzie mamy górskie tereny. Czy każdy znajdzie dla siebie atrakcyjne miejsce, gdzie będzie można wypocząć na terenie naszych pasm górskich? Jak długa cała nasza południowa granica będzie można szukać atrakcyjnych pod kątem wypoczynkowym kurortów i wydaje się, że warto będzie się tam wybrać. Oczywiście te atrakcyjne miejsca, które będzie można odwiedzić należy podzielić pod kątem tego w jakich pasmach górskich się znajdują.

(więcej…)

Jak wybrać nocleg? cz. II

Posted by on sty 11, 2017 in Turystyka | Możliwość komentowania Jak wybrać nocleg? cz. II została wyłączona

Jak wybrać nocleg? cz. II

Coraz częstszym sposobem na nocleg w mieście jest hostel. To stosunkowo nowa w formie działalność i jeszcze nie każdy wie, co ona oferuje. Wiadomo, hotele preferowane są generalnie w większości wypadków jako miejsce dogodnego pobytu. Jednakże należy również skonkretyzować, że nie dla każdego są atrakcyjne pod względem kosztów. Hostel może być świetnym wyjściem w tym zakresie. Jakie są zatem wady i zalety hosteli? (więcej…)

Jak wybrać nocleg? cz. I

Posted by on sty 11, 2017 in Turystyka | Możliwość komentowania Jak wybrać nocleg? cz. I została wyłączona

Jak wybrać nocleg? cz. I

Zwiedzając jakieś miasto, bądź też będąc w nim w interesach, pragniemy możliwie jak najdogodniej nocować w danym miejscu. Jeśli pragniemy luksusu i komfortu, koniecznie powinniśmy pomyśleć o wynajęciu apartamentu, bez względu na to, czy zostajemy w mieście na jedną czy wiele nocy.

(więcej…)

Kupujemy buty górskie

Posted by on maj 9, 2014 in Turystyka | 0 comments

Kupujemy buty górskie

Za nami zima, a przed nami lato. Coraz ładniejsza pogoda i cieplejsze dni zachęcają do górskich wypraw. Ale aby wyruszyć na górskie szlaki,warto sprawić sobie porządne buty, oczywiście jeśli nie mamy z poprzedniego sezonu, bądź stare nie sprawdziły się należycie. Zanim takowe kupimy, musimy zastanowić nad kilkoma kwestiami. Oto kilka z nich.

(więcej…)

Rys historyczny wrocławskiego Ratusza

Posted by on kw. 29, 2014 in Turystyka | 0 comments

Rys historyczny wrocławskiego Ratusza

Jednym z najbardziej znanych, a zarazem jednym z najpiękniejszych zabytków Wrocławia, jest Ratusz. Jest to też jeden z najlepiej zachowanych w Polsce ratuszy.

(więcej…)

Ekskluzywna restauracja podróżnicza we Wrocławiu

Posted by on kw. 23, 2014 in Turystyka | 0 comments

Ekskluzywna restauracja podróżnicza we Wrocławiu

Któż z nas nie marzy o dalekich podróżach, o poznawaniu egzotycznych kultur, podziwianiu monumentalnych zabytków dawno minionych cywilizacji? Niestety z różnych względów nie dane nam są takie podróże, tak często, jak byśmy sobie tego życzyli. Dlatego szukamy miejsc, które chociaż na chwilę pozwolą nas przenieść w ten klimat i atmosferę.

(więcej…)

Wyjedź w Karkonosze

Posted by on kw. 8, 2014 in Turystyka | 0 comments

W góry

Karkonosze to jedne z najpiękniejszych polskich gór, cieszące się nie mniejszą popularnością niż na przykład Tatry, Beskidy, czy też Bieszczady. Wyjazd w okolice Szklarskiej Poręby, Jeleniej Góry, czy też Karpacza to świetna okazja na wypoczynek w górach na pograniczu Polski i Czech. Jest to także świetna okazja do czerpania wielkiej przyjemności zarówno z uzdrowiskowych własności, jakie ma klimat karkonoski, jak i piękna przyrody otaczającej nas w tym właśnie miejscu. (więcej…)

Romantyczny weekend w Lądku-Zdroju

Posted by on kw. 8, 2014 in Turystyka | 0 comments

Romantyczny weekend w Lądku-Zdroju

Potrzebujesz przełamać rutynę swego związku? Szukasz interesującej propozycji na romantyczny wyjazd tylko we dwoje? Polecam dwudniowy wypad do Lądka-Zdroju.

(więcej…)

Secured By miniOrange