Własne meble

Własne meble

Domowe meble

Samodzielne urządzanie mieszkania nie jest wcale takie proste jak by się to wydawało. Oczywiście mowa tu o osobach, które mają ograniczony budżet i nie stać ich na zakup tego co by dokładnie chcieli mieć. Niestety ale wszelkie sprawy związane z urządzeniem domu nie są tanie a wręcz przeciwnie są drogie. Do tego dochodzi fakt iż mieszkanie potrzebuje wielu zakupów naraz a nie pojedynczych. Gdy uporamy się z remontem mieszkania to następnym etapem jest jego umeblowanie. Meble wcale nie są tanie. Oczywiście pomijam meble tanie, które po jakimś okresie zaczną nas irytować, psuć się lub po prostu staną się brzydkie. Pamiętajmy, że jakość idzie w parze z ceną. Meble kuchenne za 1500 nie będą takiej jakości jak meble za 8000 złotych. Nawet jak wizualnie są ciekawe to na pewno gdzieś jest tak zwany haczyk. A na pewno schowany jest on w materiale, który po prostu jest gorszy, mniej wytrzymały i itd.

Meble gotowe mają jeszcze jedną wadę. Nie wszędzie one pasują gabarytowo. Niestety ale projektanci nas nie rozpuszczają i tak czasami projektują pomieszczenia, że standardowe meble nie pasują. Często tak się zdarza w kuchniach. Co zrobić gdy nie chcemy mieć tanich mebli a na meble na zamówienie nas nie stać? Można je zrobić samodzielne.

Aby wykonać meble samodzielne musimy mieć przygotowane kilka rzeczy. Plan mebli czyli musimy wyobrazić sobie co chcemy zrobić. Warto podejrzeć jakieś warianty u sąsiadów, rodziny i oczywiście w sklepach. Wymiarowanie – aby zachować proporcje mebli potrzebne jest wymiarowanie. Najlepiej skopiować wymiary jakie mają gotowe meble. Wszelkie cokoły, wysokości blatu, głębokości i tym podobne są bardzo przydatne. Wystarczy zebrać takie dane i je zastosować w naszym projekcie. Po uporaniu się z projektem należy udać się do firmy, która sprzedaje, docina i okleja płyty meblowe. Tam przygotują dla nas odpowiednie płyty a nam zostanie jedynie montaż. W kolejnym artykule opiszę jak wykonać własne meble.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Secured By miniOrange